Home / Еразмус+ Пријава за мобилност

Уважене колегинице и колеге,

користимо ову прилику да Вас обавестимо о позивима за пријаву за индивидуалну мобилност у оквиру Еразмус+ програма који ће у наредном периоду бити отворени на платформи за мобилност Универзитета у Београду – MobiON (https://mobion.bg.ac.rs/), за реализацију у јесењем семестру 2021/22. академске године.  Позив за пријаву на MobiON платформи ће бити отворен 08. фебруара 2021. године у 13 часова.

Током отвореног позива, студенти ће моћи да конкуришу за одлазак на мобилност у наредном семестру, док се запослени могу пријавити за одлазак и у текућем семестру, уз напомену да ниједна мобилност неће моћи да се реализује док Универзитет у Београду не добије званичну потврду партнерске институције да је кандидат прихваћен на мобилност.

Отварање и затварање конкурса, као и постављање рокова за евалуацију и рангирање биће унапред одређено и аутоматизовано, а накнадне измене у вези са наведеним роковима и достављањем конкурсне документације неће бити могуће.

Позиви за пријаву за мобилности које ће бити реализоване у јесењем семестру академске 2021/22. године, биће отворени  08. фебруара 2021. године у 13 часова. Позиви ће бити распоређени у три групе са фиксним датумима пријављивања кандидата, односно номинације ЕСПБ координатора, а све у складу са  захтевима страних партнера у вези са роковима за достављање номинација и регистрацију на њиховим интерним платформама.

Најљубазније молимо све надлежне службе факултета и института Универзитета у Београду да, у складу са својим уобичајеним праксама информисања, поред студената, благовремено обавесте и наставно и административно особље да ће пријава за наставне, односно тренинг мобилности такође бити организована у наведеним роковима, а ЕСПБ координаторе да стриктно поштују рокове за евалуацију и рангирање пристиглих пријава.

Позив је отворен за оне Интер-институционалне споразуме који су до сада закључени, а у оквиру средстава која су Универзитету у Београду одобрена за реализацију мобилности у периоду 2019-2021. и у периоду 2020-2022. године.

Како би факултети и институти Универзитета могли да испланирају интерне активности у складу са горенаведеним информацијама, унапред достављамо и списак конкурса и за сада утврђене рокове за пријаву и рангирање по сваком конкурсу. Напомињемо да, имајући у виду ситуацију са пандемијом корона вируса, може се десити да дође до измене рокова за пријаву од стране партнерских институција, те Вас молимо да све заинтересоване обавестите да редовно прате MobiON платформу која ће редовно бити ажурирана у случају свих промена и корекција. ЕСПБ координатори ће такође примати редовна обавештења у случају свих релевантнин ажурирања информација на платформи.

Листа отворених позива није коначна, јер је објављивање позива за пријаву за мобилност условљено потписивањем Интер-институционалног споразума са иностраним партнерима. Сходно томе, позиви ће бити редовно ажурирани у зависности од динамике потписивања Интер-институционалних споразума, о чему ће ЕСПБ координатори добијати редовна обавештења преко MobiON платформе.

Имајући у виду епидемиолошку ситуацију како у земљи, тако и у иностранству, као и чињеницу да су претходна два позива за пријаву за индивидуалну мобилност у оквиру Еразмус+ програма организована у крајње ванредним условима, користим ову прилику да се најсрдачније захвалим на сарадњи и подршци коју су факултети и институти Универзитета у Београду пружили у реализацији ових програма, како благовременим обавештавањем, тако и благовременом номинацијом пријављених кандидата за мобилност.

Стога Вас такође најљубазније молимо да скренете пажњу кандидатима номинованим за мобилност да у случају свих промена термина за реализацију мобилности на које су прихваћени обавезно у најкраћем року обавесте контакт особу из Сектора за међууниверзитетску и међународну сарадњу УБ (https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/contact ). Имајући у виду да Универзитет располаже средствима за реализацију предметних мобилности, ове информације су нам од кључног значаја за припрему пратеће финансијске документације одабраних кандидата, како бисмо благовремено уклонили све евентуалне препреке за реализацију ових мобилности.

Још једном напомињемо да мобилности неће моћи да се реализују док Универзитет у Београду не добије званичну потврду партнерске институције да је кандидат прихваћен на мобилност.

Преглед мобилности за које су отворени позиви за пријаву можете пронаћи на следећем линку: https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/open-calls .

За сва евентуална питања и недоумице, молимо Вас да контактирате Еразмус+ тим Универзитета у Београду (https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/contact) .

С поштовањем,

Проф. др Ненад Зрнић