Home / Uncategorized / Докторанди Факултета за физичку хемију електронски потписали своје прве уговоре о раду

Дана 23. јуна 2018. године, у Дому Народне скупштине Републике Србије одржана је свечаност поводом укључивања 1000 младих докторанада у научно-истраживачке пројекте на институтима и факултетима у Србији, при чему је 50 будућих докторанада потписало своје прве уговоре о раду.

Министарство просвете расписало је почетком марта ове године позив за пријем већег броја младих докторанада на научне пројекте. Позив је био отворен за 1000 најбољих докторанада који су редовни студенти и држављани Србије, млађи од 30 година и са просеком са основних и мастер студија изнад 9.

Свечана церемонија електронског потписивања уговора одржана је у присуству председнице Владе Републике Србије Ане Брнабић и министра просвете, науке и технолошког развоја Младена Шарчевића, 30 директора института и декана факултета, међу којима и декана Факултета за физичку хемију проф. Гордане Ћирић-Марјановић.

У оквиру овог позива, уговоре о раду је потписало шест студената Факултета за физичку хемију.

Детаљније